Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

WYJAZDY DO ROSJI

MOSKWA (tymczasowo wstrzymane)

Wyjazdy stypendialne MEN do Instytutu Języka Rosyjskiego im. Puszkina w Moskwie dla najlepszych studentów. W każdym semestrze na wyjazd kwalifikowane są 2-3 osoby o najwyższej średniej ocen. Stypendyści otrzymują darmowe zakwaterowanie i naukę oraz stypendium wypłacane przez Ambasadę RP (wyżywienie we własnym zakresie).

STRONA INSTYTUTU JĘZYKA ROSYJSKIEGO w MOSKWIE:

www.pushkin.edu.ru

Autor filmu: Ewa Ślusarczyk

KALININGRAD:

  • Dwutygodniowa praktyka językowa w kwietniu każdego roku dla 10 osób, studentów studiów II stopnia: Русский язык делового общения W ramach umowy z Bałtyckim Uniwersytetem Federalnym im. Immanuela Kanta wyjeżdżający mają zagwarantowany kurs języka biznesu (koszty zakwaterowania, wyżywienia i podróży - we własnym zakresie (możliwość uzyskania dofinansowania).

  • Wyjazd w ramach programu Erasmus+

  • Kilkudniowe letnie wyjazdy do Kaliningradu - nagroda główna w konkursie ortograficznym organizowanym w maju każdego roku, fundowana przez Instytut Języka i Kultury Rosyjskiej w Kaliningradzie.

  • Istnieje także możliwość zorganizowania na zasadach komercyjnych kilkutygodniowych kursów indywidualnych lub pobytu semestralnego.

STRONA UNIWERSYTETU W KALININGRADZIE:

www.kantiana.ru


SMOLEŃSK:

Wyjazd w ramach programu Erasmus+


PASZPORT:

Osoby ubiegające się o wyjazd do Rosji muszą mieć paszport ważny 180 dni, licząc od daty zakończenia terminu ważności wizy na wjazd do Rosji.

WIZY DO ROSJI:

Poczynając od dnia 1 września 2012 roku rosyjskie urzędy konsularne w Polsce będą przyjmować wyłącznie elektroniczne wnioski wizowe wypełnione w języku rosyjski bądź angielskim i wydrukowane za pomocą specjalnej strony internetowej Departamentu Konsularnego MSZ Rosji: http://visa.kdmid.ru

UWAGA

W przypadku przejazdu tranzytowego przez terytorium Republiki Białoruś obywatele Rzeczypospolitej Polskiej muszą posiadać stosowną wizę tranzytową. Szczegółowe informacje zawarte są na stronie internetowej Ambasady Republiki Białoruś - http://poland.mfa.gov.by/pl/visit_Belarus/required_documents/c6893fea1ac37407.html

Adres

Wydział Filologiczny UMK

Katedra Filologii Słowiańskiej

ul. Fosa Staromiejska 3

87-100 Toruń

Władze Katedry

Kierownik Katedry Filologii Słowiańskiej

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dziekanat

mgr Agnieszka Czyżewska

tel. 56 611-35-16, p. 114

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Sekretariat

mgr Joanna Nolka

ul. Fosa Staromiejska 3 (p.408)

87-100 Toruń

tel. (56) 611-37-83

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.